  • Mfr # BDSC-3678-24-4L
  • Zoro # G222715321
/ea
See details
Key Features
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Number of Doors
2
Number of Shelves
4
Overall Depth
24 in
Overall Height
84 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BDSC-3678-24-4L
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Height
84 in
Overall Width
36 in
Details
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Number of Doors
2
Number of Shelves
4
Item
Cabinet
Assembled/Unassembled
Assembled
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
Recessed Pull
Color
Putty
Cabinet Finish
Powder Coat
Door Type
Bi-Fold
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet.. Projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 1 fixed shelf and 3 adjustable shelves. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in Legs. Powder Coat finish. GRAY..