  • Mfr # HDSC-3684-19-4C-PERF
  • Zoro # G122717364
Key Features
Door Locking Points
3 Point Lock
Overall Width
36 in
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Handle Type
T-Handle
Number of Doors
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3684-19-4C-PERF
Overall Width
36 in
Overall Height
90 in
Overall Depth
19 in
Details
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet
Door Handle Type
T-Handle
Number of Doors
2
Door Type
Perforated
Color
Light Blue
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 90in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).