  • Mfr # HDSC-3648-24-2
  • Zoro # G222718834
Overall Height
48 in
Cabinet Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3648-24-2
Overall Height
48 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Cabinet Material
Steel
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Solid
Color
Red
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 36in Wide x 48in High x 24in Deep 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..