  • Mfr # HDSC-4860-24-3L-PLEX
  • Zoro # G422719754
/ea
See details
Key Features
Overall Width
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4860-24-3L-PLEX
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
66 in
Color
Putty
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Plexiglass
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 66in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..