  • Mfr # HDSC-4848-24-2C-PERF
  • Zoro # G122718286
/ea
See details
Assembled
Number of Doors
2
Color
Light Blue
Door Type
Perforated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4848-24-2C-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Height
54 in
Overall Width
48 in
Assembled
Number of Doors
2
Color
Light Blue
Door Type
Perforated
Door Locking Points
3 Point Lock
Number of Shelves
Door Handle Type
T-Handle
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).