  • Mfr # HDSC-4848-24-2C-PLEX
  • Zoro # G722720047
/ea
See details
Key Features
Overall Width
48 in
Door Type
Plexiglass
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4848-24-2C-PLEX
Overall Width
48 in
Overall Height
54 in
Overall Depth
24 in
Door Type
Plexiglass
Color
Gray
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).