  • Mfr # HDSC-4878-24-4
  • Zoro # G022720662
/ea
Key Features
Cabinet Finish
Powder Coat
Cabinet Material
All welded steel
Color
Gray
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Overall Height
78 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-4878-24-4
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
78 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
48 in
Details
Cabinet Finish
Powder Coat
Cabinet Material
All welded steel
Item
Cabinet
Color
Gray
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Number of Shelves
4
Door Type
SOLID
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 78in High x 24in Deep 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..