  • Mfr # HDSC-4860-19-3C-PLEX
  • Zoro # G722715531
Overall Height
66 in
Overall Depth
19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4860-19-3C-PLEX
Overall Height
66 in
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Plexiglass
Color
Putty
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 66in High x 19in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).