  • Mfr # HDSC-4884-19-4C
  • Zoro # G922737333
/ea
See details
Key Features
Door Type
Solid
Overall Depth
19 in
Color
Black
Overall Width
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4884-19-4C
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Overall Height
90 in
Details
Door Type
Solid
Color
Black
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 90in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).