  • Mfr # HDSC-3660-24-3-PERF
  • Zoro # G422736577
Door Type
Perforated
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Overall Width
36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3660-24-3-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Overall Width
36 in
Details
Color
Black
Door Type
Perforated
Door Handle Type
T-Handle
Number of Doors
2
Number of Shelves
3
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 60in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black..