  • Mfr # HDSC-3660-24-3-PERF
  • Zoro # G722716255
/ea
Key Features
Overall Depth
24 in
Cabinet Material
All Welded Steel
Number of Doors
2
Number of Shelves
3
Overall Height
60 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-3660-24-3-PERF
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Overall Width
36 in
Details
Cabinet Material
All Welded Steel
Number of Doors
2
Item
Cabinet
Number of Shelves
3
Color
Red
Assembled/Unassembled
Assembled
Door Type
Perforated
Door Handle Type
T-Handle
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet Finish
Powder Coat
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 60in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..