  • Mfr # HDSC-3672-24-4-PLEX
  • Zoro # G722736741
/ea
See details
Key Features
Door Locking Points
3 Point Lock
Overall Height
72 in
Door Handle Type
L-Style
Overall Width
36 in
Door Type
Plexiglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-3672-24-4-PLEX
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
72 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Details
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Color
Black
Item
Cabinet
Door Type
Plexiglass
Cabinet Material
All Welded Steel
Number of Shelves
4
Assembled/Unassembled
Assembled
Number of Doors
2
Cabinet Finish
Powder Coat
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 72in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black..