  • Mfr # HDSC-3678-24-4-PLEX
  • Zoro # G422717156
/ea
Key Features
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Plexiglass
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Doors
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-3678-24-4-PLEX
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Height
78 in
Overall Width
36 in
Details
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Plexiglass
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Doors
2
Cabinet Material
All Welded Steel
Color
Light Blue
Assembled/Unassembled
Assembled
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Number of Shelves
4
Item
Cabinet
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..