  • Mfr # HDSC-4848-24-2L-PLEX
  • Zoro # G422719297
Powder Coat
Number of Doors
2
Door Type
Plexiglass
Color
Light Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4848-24-2L-PLEX
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
54 in
Cabinet
Number of Doors
Door Type
Plexiglass
Color
Light Blue
All Welded Steel
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..