  • Mfr # HBS-28120-E12
  • Zoro # G522737320
/ea
Key Features
Finish
Powder coat
Overall Width
120 in
Material
Steel
Countertop Material
Steel
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HBS-28120-E12
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
120 in
Overall Depth
28 in
Overall Height
29-41 in
Details
Finish
Powder coat
Material
Countertop Material
Item
Workbench
Color
Black
Assembled/Unassembled
Assembled
Includes
12" adjustable HT
Description
All welded, Heavy Duty Steel Top Hydraulic Work Bench. This ergonomichydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. This electric unit can adjust height up to 12in with the push of a button. Bench Dimensions 120in W x 28in D x 29in H to 41in H.Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. Black.