  • Mfr # HBS-2872-E12
  • Zoro # G122737287
Overall Width
72 in
Overall Depth
28 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBS-2872-E12
Overall Width
72 in
Overall Depth
28 in
Color
Black
Includes
12" adjustable HT
Description
All welded, Heavy Duty Steel Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. This electric unit can adjust height up to 12in with the push of a button. Bench Dimensions 72in W x 28in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. Black.