  • Mfr # HBS-3448-M12
  • Zoro # G022719642
/ea
See details
Key Features
Color
Putty
Overall Width
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBS-3448-M12
Overall Width
48 in
Overall Depth
34 in
Details
Color
Putty
Assembled
Countertop Material
Includes
12" adjustable HT
Description
All welded, Heavy Duty Steel Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. The Manual crank handle adjusts height up to 12in and folds under bench when not in use. Bench Dimensions 48in W x 34in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. GRAY.