  • Mfr # WSC-3672-24-4DL
  • Zoro # G122718118
/ea
See details
Key Features
Locking Points
Latch
200 lbs/half shelf
Number of Drawers
4
Number of Doors
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WSC-3672-24-4DL
Overall Width
36 in
Overall Height
78 in
Overall Depth
24 in
Details
Locking Points
Latch
200 lbs/half shelf
Number of Drawers
4
Number of Doors
2
Lock Type
Recessed Handle
Drawer Capacity
100 lbs
Series
WSC
Cabinet
Number of Shelves
Color
Putty
Description
All welded steel, Extra heavy duty Wardrobe Storage Cabinet. Includes keyed handle, a top shelf, coat rod, 4-drawer unit with recessed handles (100 lbs. capacity per drawer), 3 shelves, and 6in Legs. 36in Wide x 78in High x 24in Deep. Powder Coat finish. GRAY..