  • Mfr # CS13.12.1.100
  • Zoro # G610106977
Key Features
Tooth Grind
TCG
Blade Diameter
12"
Hook Angle
-5
Cutting Depth
1"
Plate Thickness
0.102"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CS13.12.1.100
Blade Diameter
12"
Cutting Depth
1"
Plate Thickness
0.102"
Details
Tooth Grind
TCG
Hook Angle
-5
Kerf
0.128"