  • Mfr # QMD-36H-220CL
  • Zoro # G9966625
/ea
Key Features
Overall Height
72"
Overall Width
36"
Overall Depth
25"
Color
Gray
Load Capacity
1200 lb.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
QMD-36H-220CL
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
72"
Overall Width
36"
Overall Depth
25"
Bin Depth
7-3/8"
Bin Width
4-1/8"
Details
Color
Gray
Load Capacity
1200 lb.
Finish
Powder Coated
Material
Steel
Item
Mobile Louvered Floor Rack
Includes
(1) Model QMD-36H Louvered Panel and Model QUS220CL Bins Pull Handle, (4) 5" Hard Rubber, Heavy-Duty Casters, (2) Swivel and (2) Rigid
Bin Color
Clear
Description
36” L x 25” W 72” H mobile system offers 1,200 lb. capacity. Bins available in blue, yellow, red, green, ivory, black and clear.