  • Mfr # WC34-CB1472GY
  • Zoro # G4635763
Overall Height
34 in
Finish
Epoxy Coated
Usable Width
72 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC34-CB1472GY
Overall Height
34 in
Overall Width
72 in
Overall Depth
14 in
Usable Width
72 in
Usable Depth
14 in
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 2, Usable Depth 14 in, Usable Width 72 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 14 in, Overall Height 34 in, Overall Width 72 in, 1,600 lb Load Capacity, Steel, Gray, Epoxy Coated, NSF