  • Mfr # WC54-CB1472C
  • Zoro # G4635842
Overall Height
54 in
Finish
Chrome
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC54-CB1472C
Overall Height
54 in
Overall Width
72 in
Overall Depth
14 in
Usable Width
72 in
Usable Depth
14 in
Color
Chrome
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Usable Depth 14 in, Usable Width 72 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 14 in, Overall Height 54 in, Overall Width 72 in, 2,400 lb Load Capacity, Steel, Chrome, Chrome, NSF