  • Mfr # WC34-CB1848GY
  • Zoro # G4637358
Overall Height
34 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC34-CB1848GY
Overall Height
34 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
18 in
Usable Width
48 in
Usable Depth
18 in
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 2, Usable Depth 18 in, Usable Width 48 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 18 in, Overall Height 34 in, Overall Width 48 in, 1,600 lb Load Capacity, Steel, Gray, Epoxy Coated, NSF