  • Mfr # WC54-CB1872GY
  • Zoro # G4634479
Overall Height
54 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC54-CB1872GY
Overall Height
54 in
Overall Width
72 in
Overall Depth
18 in
Usable Width
72 in
Usable Depth
18 in
Color
Gray
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Usable Depth 18 in, Usable Width 72 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 18 in, Overall Height 54 in, Overall Width 72 in, 2,400 lb Load Capacity, Steel, Gray, Epoxy Coated, NSF