  • Mfr # WC54-CB2460P
  • Zoro # G4632589
Overall Height
54 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WC54-CB2460P
Overall Height
54 in
Overall Width
60 in
Overall Depth
24 in
Usable Width
60 in
Usable Depth
24 in
Color
Green
Finish
Epoxy Coated
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Usable Depth 24 in, Usable Width 60 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 24 in, Overall Height 54 in, Overall Width 60 in, 2,400 lb Load Capacity, Steel, Green, Epoxy Coated, NSF