  • Mfr # AD74-2436C
  • Zoro # G2115760
/ea
See details
Key Features
Shelving Type
Add-On
Depth
24"
Height
74"
Number of Shelves
4
Color
Silver
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AD74-2436C
Dimensions
Width
36"
Depth
24"
Height
74"
Overall Depth
24 in
Overall Height
74 in
Overall Width
36 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Add-On
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
Item - Shelving
Metal Shelving
Shelf Adjustments
1 in
No. of Shelves
Includes
(2) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 36 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks
Shelf Capacity
800 lb
Standards
NSF
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 24 in, Overall Height 74 in, Overall Width 36 in, Includes (2) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 36 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks, Standards NSF