  • Mfr # AD74-2472C
  • Zoro # G2121150
/ea
Key Features
Shelving Type
Add-On
Depth
24"
Height
74"
Number of Shelves
4
Color
Silver
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AD74-2472C
Dimensions
Width
72"
Depth
24"
Height
74"
Overall Width
72 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
74 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Add-On
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
Item - Shelving
Metal Shelving
Shelf Capacity
600 lb
Shelf Adjustments
1 in
Standards
NSF
Includes
(2) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks
No. of Shelves
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 24 in, Overall Height 74 in, Overall Width 72 in, Includes (2) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks, Standards NSF