  • Mfr # AD54-2472C
  • Zoro # G2120986
/ea
See details
Key Features
Shelving Type
Add-On
Depth
24"
Height
54"
Number of Shelves
4
Color
Silver
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AD54-2472C
Dimensions
Width
72"
Depth
24"
Height
54"
Overall Height
54 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
72 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Add-On
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
No. of Shelves
Shelf Adjustments
1 in
Shelf Capacity
600 lb
Standards
NSF
Includes
(2) 54 in H Chrome Posts (4) 24 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks
Item - Shelving
Metal Shelving
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 24 in, Overall Height 54 in, Overall Width 72 in, Includes (2) 54 in H Chrome Posts (4) 24 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks, Standards NSF