  • Mfr # WR63-3660GY
  • Zoro # G4633252
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Overall Height
63 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WR63-3660GY
Overall Height
63 in
Overall Width
60 in
Overall Depth
36 in
Details
Item
Wire Shelving
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Standards
NSF Approved
Shelf Configuration
Starter
Recommended Environments
Dry, Wet
Load Capacity per Shelf
600 lb
Whole Unit Load Capacity
2,400 lb
Description
Wire Shelving, Gray Color, Epoxy Coated, Load Capacity per Shelf 600 lb, Material Steel, Overall Depth 36 in, Overall Height 63 in, Overall Width 60 in, Dry, Wet Recommended Environments, Standards NSF Approved, 2,400 lb, Shelf Configuration Starter, Number of Shelves 4