  • Mfr # WR74-2436C
  • Zoro # G9004861
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shelving Type
Starter
Width
36"
Depth
24"
Height
74"
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WR74-2436C
Dimensions
Width
36"
Depth
24"
Height
74"
Overall Height
74 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Starter
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
Shelf Adjustments
1 in
Shelf Capacity
800 lb
No. of Shelves
4
Includes
(4) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 36 in Chrome Wire Shelves, (16) Split Sleeves
Item - Shelving
Metal Shelving
Standards
NSF
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 24 in, Overall Height 74 in, Overall Width 36 in, Includes (4) 74 in H Chrome Posts (4) 24 in x 36 in Chrome Wire Shelves, (16) Split Sleeves, Standards NSF