  • Mfr # WR74-1836WPM
  • Zoro # G013330559
/ea
See details
Key Features
Depth
18 in
Height
74 in
Material
Carbon Steel
Color
Green
Finish
Epoxy
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WR74-1836WPM
Dimensions
Width
36 in
Depth
18 in
Height
74 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Material
Carbon Steel
Color
Green
Finish
Epoxy
No. of Shelves
4
Load Capacity
600-800 lbs
Includes
(4) plastic wire mats, (4) wire frames, (4) posts, and packs of split sleeves
Wire Shelf Adjustment Type
Split Sleeve
Description
Wire Plastic Mat Shelving Unit, stationary, 4-tier, 36in W x 18in D x 74in H overall size, 600-800 lb. max weight, includes, 4 plastic wire mats, 4 wire frames, 4 posts, and packs of split sleeves, green epoxy antimicrobial coating, NSF, KD