  • Mfr # 6000TLX-110V-Package
  • Zoro # G316059386
/ea
Key Features
Width
11 in
Length
76.25 in
Includes
2 Frames & Power pack Wall Hangers + Pinch-Weld Blocks
Lifting Height Min.
3.5 in
Lifting Height Max.
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
6000TLX-110V-Package
Country of Origin
China
Dimensions
Width
11 in
Length
76.25 in
Lifting Height Min.
3.5 in
Lifting Height Max.
24 in
Details
Includes
Lifting Capacity
6000lb
Color
Black
Material
Steel
Voltage
110V