  • Mfr # 8000TLX-110V-Package
  • Zoro # G616059390
/ea
Key Features
Length
76.25 in
Includes
2 Frames & Power pack Wall Hangers + Truck Adapters
Lifting Height Max.
24 in
Lifting Height Min.
4 in
Width
12.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
8000TLX-110V-Package
Country of Origin
China
Dimensions
Length
76.25 in
Lifting Height Max.
24 in
Lifting Height Min.
4 in
Width
12.5 in
Details
Includes
Material
Steel
Color
Black
Lifting Capacity
8000lb
Voltage
110V