  • Zoro # G4355606
/ea
Key Features
Material
Ceramic, Semi-Metallic
Includes
Mounting Hardware
Inner Pad Thickness
0.606 in
Dust Level
Medium
Inner Pad Height
1.79 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
EHT556H
Zoro #
G4355606
UPC #
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Inner Pad Thickness
0.606 in
Inner Pad Height
1.79 in
Outer Pad Thickness
0.606 in
Outer Pad Height
1.79 in
Outer Pad Width
4.59 in
Inner Pad Width
4.59 in