  • Mfr # ASM060100
  • Zoro # G3287398
/ea
Key Features
Type
Medium Duty
Material
Alloy Steel
Outside Dia.
60 mm
Spring Rate
220.7 N/mm
Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ASM060100
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
100 mm
Outside Dia.
60 mm
Free Length
3 15/16 in
Outside Diameter
2.36 in