  • Mfr # ASM060200
  • Zoro # G3287072
/ea
Free Shipping & Returns
Outside Dia.
60 mm
Spring Rate
110.3 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ASM060200
Overall Length
200 mm
Outside Dia.
60 mm
Free Length
7 7/8 in
Outside Diameter
2.36 in
Details
Spring Rate
110.3 N/mm
Color
Red
Finish
Chromium
Deflection @ Load
0.12 in