  • Mfr # ASM030200
  • Zoro # G3286862
/ea
Outside Dia.
30 mm
Spring Rate
27.6 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ASM030200
Overall Length
200 mm
Outside Dia.
30 mm
Free Length
7 7/8 in
Outside Diameter
1.18 in