  • Mfr # W1593018S
  • Zoro # G3287903
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.11 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
W1593018S
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.11 in
Max. Outside Dia.
1.593 in
Min. Inside Dia.
1.239 in
Outside Diameter - Maximum
1.59 in
Inside Diameter - Minimum
1.24 in
Material
Stainless Steel
Deflection @ Load
0.055 in