  • Mfr # W1593018
  • Zoro # G3287949
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.11 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
W1593018
Thickness
0.018 in
Overall Height
0.11 in
Max. Outside Dia.
1.593 in
Min. Inside Dia.
1.239 in
Outside Diameter - Maximum
1.59 in
Inside Diameter - Minimum
1.24 in
Material
High Carbon Steel
Deflection @ Load
0.055 in