  • Zoro # G5221973
/ea
Key Features
Type
Ultra Light Duty
Material
Alloy Steel, Silicon Wire
Outside Dia.
2 in
Spring Rate
218.1 lb/in
Color
Light Green
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
302822D
Zoro #
G5221973
UPC #
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Overall Length
5 1/2 in
Outside Dia.
2 in
For Hole Size
2 in
For Rod Size
1 in
Free Length
5 33/64 in
Inside Diameter
1 in
Outside Diameter
1.97 in
Compatible Rod Size
1 in