Mfr # J13SE1220
Zoro # G5841031
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
HDMI Inputs
1
Screen Refresh Rate
60 Hz
Width
14 3/8 in
Depth
2 1/2 in
Max. Resolution
1920 x 1080
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
J13SE1220
Country of Origin
China
Dimensions
Width
14 3/8 in
Depth
2 1/2 in
Height
HDTV Screen Size
13 in
Diagonal Screen Size
13 in
Overall Height
9 3/4 in
Overall Width
Overall Depth
1 3/4 in
Manufacturers Warranty Length
1 yr
Description
Commercial HDTV, Diagonal Screen Size 13 in, Overall Height 9 3/4 in, Screen Refresh Rate 60 Hz, Display Type LED, Maximum Screen Resolution 1920 x 1080, Overall Depth 1 3/4 in, Overall Width 13 1/2 in, Weight 3.2 lb, Brightness 200 cd/sq m, VESA Pattern 75x75, Facility Type Commercial, Resolution 1080p, Input Type HDMI, Component Audio, Coaxial Cable Input, Audio Output Type Headphone, Contrast Ratio 1,200:0, Includes Simulated Surround Sound Yes, Includes Sleep Timer Yes