  • Zoro # G105741355
/ea
Key Features
Color
Red Raspberry
Height
18.5
Length
14
Width
13.5
Weight
5
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1200RR
Zoro #
G105741355
UPC #
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Height
18.5
Length
14
Width
13.5
Details
Color
Red Raspberry
Weight
5
Features
At just 5 lbs. this stool is super lightweight to carry from one space to another.. It's built in handle not only makes for easily mobility but is also a unique, award winning design that prevents that stools from suctioning together when stacking.. Overall Dimensions: 18.5" H x 14" D x 13.5" W - Seat Height (from floor) 18" H. No assembly required. UV tested for outdoor use