  • Mfr # 22UL1015STRBRO
  • Zoro # G301909702
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
22UL1015STRBRO
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Wire Size
22 AWG
Wire Diameter
0.0254 in
Tinned Copper
Jacket Color
Brown
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C