  • Mfr # 24UL1007SLDBRO
  • Zoro # G901907924
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.053 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
24UL1007SLDBRO
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.053 in
Wire Size
24 AWG
Wire Diameter
0.0201 in
Tinned Copper
Jacket Color
Brown
Voltage
300V
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C