  • Mfr # 24UL1007STRYEL
  • Zoro # G101910151
Conductor Material
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.056 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
24UL1007STRYEL
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.056 in
Wire Size
24 AWG
Wire Diameter
0.0201 in
Conductor Material
Tinned Copper
Jacket Color
Yellow
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C