  • Mfr # 18UL1015STRBLA500
  • Zoro # G001907114
/ea
Free Shipping & Returns
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
18UL1015STRBLA500
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Wire Size
18 AWG
Wire Diameter
0.0403"
Overall Diameter
0.110"
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C