  • Mfr # 18UL1015STRRED
  • Zoro # G501907805
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
18UL1015STRRED
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Wire Size
18 AWG
Wire Diameter
0.0403 in
Tinned Copper
Jacket Color
Red
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C