  • Mfr # 18UL1007TPCORA25
  • Zoro # G107453645
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Orange
Nominal Outside Dia.
0.079 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
18UL1007TPCORA25
Nominal Outside Dia.
0.079 in
Wire Size
18 AWG
Overall Diameter
0.079"
Conductor Diameter
0.0403"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Orange
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C