  • Mfr # 20UL1007TPCBRO250
  • Zoro # G007452960
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.067 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
20UL1007TPCBRO250
Nominal Outside Dia.
0.067 in
Wire Size
20 AWG
Overall Diameter
0.067"
Conductor Diameter
0.0320"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C