  • Mfr # 24UL1007SLDGRA25
  • Zoro # G001908470
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Gray
Nominal Outside Dia.
0.053 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
24UL1007SLDGRA25
Nominal Outside Dia.
0.053 in
Wire Size
24 AWG
Wire Diameter
0.0201"
Overall Diameter
0.056" Stranded or 0.053" Solid
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Gray
Voltage
300V
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C